Erciyes Teknopark - Tekno 3 Binası 2. Kat No: 29 Melikgazi / Kayseri
(352) 224 81 12 - 13 aia@erciyesteknopark.com

Duyurular

Avrupa İşletmeler Ağı İşbirliği Bülteni
Güncellenme:  13 Haziran 2018

Dünya’ nın 54 ülkesinde yayınlanan, haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyurularından sizin için seçtiklerimiz ilerleyen sayfalardadır.
Bu veritabanı Avrupa İşletmeler Ağı tarafından sağlanmaktadır.

 

İlgilendiğiniz ilanın referans numarası ile birlikte bize hemen bir mail yazın ve biz size ayrıntılı bilgiler aktarırız.

E-mail: aia@erciyesteknopark.com

 

 

Paketleme veya Araç Sistemleri

Paketleme sistemlerinde tecrübeli Çek bir firma; otomotiv, elektronik ya da endüstriyel otomasyon için paketleme ya da araç sistemleri konularında aktif olan endüstriyel bir ortak arıyor. Şirket sadece satış konusunda anlaşma yapmak istemiyor, ayrıca teknik anlaşma da hedefliyor. Ticaret anlaşması yapmak isteniyor.
Referans Numarası: BRCZ20170419001


Elektrikli Aletler20 yıllık tecrübesi ve geniş müşteri ağı ile Sırp bir elektrik ekipmanı toptancısı, Sırp pazarına ilgi duyan şirketler ile ticaret yapmak istiyor. Olası ortakların elektrik ya da ışıklandırma ekipmanlarının, ev aletlerinin ya da benzer ürünlerin üreticisi veya distribütörü olması bekleniyor. Şirket  ticaret anlaşması ya da distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası: BRRS20160912001

 Doğa Sporları İçin İnovatif ÜrünlerDoğa Sporları İçin İnovatif Ürünler
Hollandalı bir firma açık hava sporlarını daha kolay ya da daha eğlenceli hale getiren inovatif ve kaliteli ürünler arıyor. Ürünler kayak, snowboard, doğa yürüyüşü, kamp, dağ bisikleti ya da bisiklet yarışı vs. için kullanışlı olmalı ancak kıyafet olmamalıdır. Şirket yurt dışından gelecek ürünleri, perakendeciler ve e-ticaret ile kurulu iş ağları aracılığıyla Hollanda ve Belçika pazarında tanıtmak istiyor. Şirket distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası: BRNL20180410001

Evde Bakım Ürünleri
Evde bakım için ürünlerin üretiminde uzmanlaşmış Alman bir KOBİ ev bakımı, hareket yardımı, rehabilitasyon, diyabet, anti-dekübitus ve diğer alakalı ürünler ile mevcut ürün portföyünü genişletmek istiyor. KOBİ, bu tarz ürünler ile ilgili bir B2C internet mağazası çalıştırıyor. Şirket distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası: BRDE20180427001

 


Plastik Laboratuvar Malzemeleri
Sırp bir şirket, plastik laboratuvar materyalleri üreten bir tedarikçi arıyor. Şirket distribütörlük anlaşması çerçevesinde yurt dışından ortaklar arıyor.
Referans Numarası: BRRS20170504001


Enerji Verimliliğinde İnovatif Ürünler
Barselona’dan bir endüstri mühendisi, enerji verimliliği bakımından ölçülebilir avantajlar sunan inovatif çözümler arıyor. Çözümler enerji üreticileri, enerji distribütörleri ve endüstriyel enerji tüketicileri için uygulanabilir olmalı. Enerji verimliliği ürünleri hakkında teklif sunan olası ortaklarla ticaret anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası: BRES20180409001


 Metal Raptiyeler

İsveçli yerli bir tasarımcı, tasarımın parçalarını tutmak ve aynı zamanda dekoratif eşya olarak kullanılmak üzere metalden özel raptiyeler üreten bir firma ile üretim anlaşması yapmak istiyor. Son ürün Eylül ayında Londra Tasarım Fuarı’nda sergilenecek koleksiyonun bir parçası olacak. Sektörde ismi duyulmuş olan tasarımcının butikler ve satıcılar ile halihazırda bir ağı da mevcut.
Referans Numarası: BRSE20180426001


 İnşaat Sektöründe İnovatif Ürünler

İngiltere’den yeni bir firma İngiliz pazarında satabilmek amacıyla inşaat sektörü için yerelden ve dışarıdan bitirme gereçleri, ürünleri ve hizmetlerinden inovatif ve ekolojik ürünler arıyor. Şirket, distribütörlük ya da ticaret anlaşması ile distribütör ya da ticari temsilci olarak kendi ülkesinde görev yapmak istiyor.
Referans Numarası: BRUK20180323001


Medikal Cihazlar

Katar tabanlı medikal cihaz ticareti yapan bir firma pediatrik, enfeksiyon kontrolü, ameliyat, doğum bilimi ve jinekoloji, anestezi, atmosfer kontrolü ve tüketimi gibi konularda çalışmaktadır. Şirket Katar’da bulunan kurulu medikal cihaz bayilik portföyünü genişletmek istiyor. Distribütörlük anlaşması yapılmak isteniyor.
Referans Numarası: BRQA20180423001


Giyim Sektöründe Distribütörlük

Romanya’dan bir KOBİ hem yerel hem de uluslararası tedarikçiler için giyim sektöründe güçlü bir distribütörlük ağı geliştirmiştir. Şirket kendilerine ait kayda değer mağaza alanlarına sahiptir. Şirket kendi ürünlerinin yanı sıra (çoğunlukla tişört ve ceket) diğer şirketlerinde ürünlerini satmak için distribütörlük anlaşması yapmak istemektedir.
Referans Numarası: BRRO20170309001


Termal İzdüşüm İle Kaplama

Havacılık endüstrilerinde uygulanan yüzey işleme hizmetlerinde uzmanlaşmış İspanyol bir ar-ge merkezi, termal iz düşüm ile kaplama üretmek için montaj arıyor. Şirket teknik yardım ile ticaret anlaşması yapmak istiyor. Yeni kurulan merkez bu sayede teknoloji departmanlarının araştırma ve bilgi kapasitesini genişletmeyi amaçlıyor.

Referans Numarası: TRES20180315001


Soğuk Sondaj Tüpleri

İsviçre’den uluslararası bir araştırma tesisi, iç çapı 79.8 mm’den 137.2 mm’ye ve dış çapı 85mm’den 145.2 mm’ye kadar tasarlanabilen 13.5 metreye kadar soğuk sondaj tüpleri üretebilecek şirketler arıyor. Soğuk tüplerin üretimi araştırma tesisi tarafından sağlanan paslanmaz çelik parçalardan hassas işlenmiş olacak. Tesis üretim araştırması ile çalışabilecekleri ortaklar arıyor.

Referans Numarası: TRCH20180314001


Poliyester ve Naylon İplikler

Tekstil sektöründen Polonyalı bir şirket poliyester ve naylondan yapılmış iplik çeşitleri arıyor. Üretim anlaşması yapmak isteyen şirket farklı ülkelerden ortaklar arıyor. Şirket ayrıca ticaret aracı hizmetleri sunuyor. Ticaret anlaşması ya da distribütörlük hizmetleri anlaşması yapılmak isteniyor.

Referans Numarası: BRPL20170307001


Göl Bilimi ve Deniz Biyolojisi

İsviçreli bir şirket göl bilimi ve deniz biyolojisinde çevre danışmanlık hizmeti veriyor. Şirket talepler arttığı zamanlarda kendilerine örneklerin analizi ile yardımcı olabilecek benzer şirketlerle ortaklık yapmak istiyor. Şirket taşeronluk ya da hizmet anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: BRSE20180320001

Hediyelik Eşya Üretimi

İspanyol reklam şirketi, bir turizm danışma bürosu ve hediyelik eşya dükkanlarının sorumlusudur. Şirket kendilerine seramik, pelüş, şeker ve/veya çikolata gibi maddelerden balık şeklinde ürünler sağlayabilecek Avrupalı şirketlerle ortaklık yapmak istiyor. Üretim anlaşması yapılmak isteniyor.

Referans Numarası: BRES20180108001


 Kinetik Enerji Geri Kazanım Türbini

Kinetik enerji geri kazanım türbini yapan Norveçli bir teknoloji şirketi üretim ortakları arıyor. Türbinler her bir kurulum ve ihtiyaç duyulan ince mekanikler için detaylara gerekli dikkat gösterilerek özel olarak  yapılıyor. Her bir türbin için tasarım işi Norveç’teki şirket tarafından tamamlanıyor. Yılda 250’ye yakın üretim yapılması bekleniyor. Şirket üretim anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: TRNO20180219001

Yeni Lityum-İyon Pil Cinsleri

Çinli bir tantal elektrolitik kapasitör şirketi lityum-iyon pillerin yeni cinslerini arıyor. Şirket olası ortaklarla teknik iş birliği ve teknik yardım ile ticaret anlaşması yapmak istiyor. Şirket bu teknoloji için gerekli ödemeleri yapmaya hazır.

Referans Numarası: TRCN20170814001


İlaç Üretiminde Biyokonjugasyon Teknolojilerinin Optimizasyonu

İtalyan bir biyoteknoloji şirketinin eczacılık alanında kullanılabilen vitro teşhis, tanı ve moleküler tasarım konularında tecrübeleri vardır. Şirket, ilaç üretiminde biyokonjugasyon teknolojilerinin optimizasyonu ve ileriki araştırma işlemleri için üniversiteler, araştırma merkezleri ve özel sanayi ile ticaret anlaşması yapmak istiyor. Teknik iş birliği anlaşması, üretim anlaşması veya ticaret anlaşması yapılmak isteniyor.

Referans Numarası: TRIT20161007001


DNA Transferinde Yeni Metotlar

Belçikalı bir firma plazmid DNA’nın canlı organizmalardaki ökaryotik hücrelere viral vektör ya da aparatsız transferinde kullanılmak üzere yeni ürünler/metotlar arıyor. Metot kas hücreleri ve diğer dokularda işe yarar olmalı. Eğer geliştirme aşamaları sonlanmadıysa firma Ar&Ge çalışmaları da sağlayabilir. Teknik destekle ticaret anlaşması, lisans anlaşması ya da Ar&Ge anlaşması olası uygun anlaşma türleridir. Yapılacak anlaşma türü ürünün/metotun mevcut gelişim seviyesine göre belirlenebilir.

Referans Numarası: TRBE20170814001


Fonksiyonel ve Akıllı Nano Kaplama
Elektronik üreticileri için fonksiyonel ve akıllı nano kaplama geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürüten bir İngiliz firması lisans, finans ve teknik işbirliği anlaşmaları bünyesinde aynı konularda çalışmalar yapan firmalarla ortaklık yapmak istiyor. Firma olası ortağı ile birlikte bu konuda global boyutta yenilikler geliştirmek ve ticarileştirmek istiyor.
Referans Numarası: TRUK20180110001

Altın ve Gümüş İşleme

Piyasadaki 25 yıllık tecrübesi ile altın ve gümüş takı üreticisi Arnavut bir firma, altın ve gümüş işlemedeki son teknolojik imkanları firmaya sağlayabilecek ortaklar arıyor. Firma teknik yardım ile ticaret anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: TRAL20170328001


 Ahşap Malzemeler İçin Montaj Teknikleri
Havacılık alanında çalışan Fransız bir KOBİ, çevre dostu inovatif havacılık için ahşap malzemeler üzerine montaj teknikleri ve teknolojileri geliştirmek üzere ortaklar arıyor. Olası ortakların endüstriden ya da prototip üretimi için araştırma laboratuvarı veya bu imkanlarının olması bekleniyor.
Referans Numarası: TRFR20171214001


Yüzey Kaplama Çözümleri

İngiltere’den sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi olan bir firma müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı farklı yüzey kaplama çözümleri geliştiriyor. Firma olası ortaklarla teknik işbirliği anlaşması ya da yeni çözümler geliştirmek üzere ortak girişim anlaşmaları yapmak istiyor.
Referans Numarası: TRUK20171214001

 Rüzgar Türbini
Alman rüzgar türbini üreticisi dünya çapından ortaklarını arıyor ve yeni marketlere girmek istiyor. Şirket özellikle lisans anlaşması, distribütörlük ve ortak girişim arıyor. Piyasadaki rakiplerinin aksine şirket, küçük boyutlu türbinlerin 225’ten 600 kW’a kadar üretimini yapabiliyor. Bu türbinler rüzgar santralleri, endüstri, çiftlikler ve altyapıları yetersiz olan gelişen ülkeler, adalarda vb. kullanılabiliyor.
Referans Numarası: BODE20171218002

El Sanatları İçin Ham Madde
Şirketin kendi özel tasarımları olan çeşitli el sanatları ürünleri ve dekoratif seramiklerin üretiminde yer edinmiş Romanyalı bir şirket, üretim işlemleri için yurtdışından gerekli olan çeşitli ham maddeleri sağlayabilecek iş ortakları arıyor. Ortaklık üretim anlaşması ile olacak.
Referans Numarası: BRRO20171215001

Enerji Veri Yönetim Sistemi
İtalyan danışmanlık şirketi farklı yapı ve bölgelerdeki enerji kullanımını izlemek, kontrol etmek ve değerlendirmek için web tabanlı enerji veri yönetim sistemine bağlı ICT çözümü geliştirmiştir. Çözüm şu an mevcut enerji veri yönetim sistemlerinde uygulanabilir ve yerelden bölgesele tüm seviyelerde yapılan değerlendirmeleri bünyesinde bulundurabilir. Şirket enerji sektöründe aktif bir firma ile distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası: BOIT20171207001

Bahçe Mimarisi İçin Ahşap Parçalar
Ahşap yapıların tasarımı ve inşası konusunda uzmanlaşmış Polonyalı bir şirket yurt dışındaki olası ortaklarıyla üretim ve taşeronluk hizmeti anlaşması sunuyor. Şirket ayrıca bahçe mimarlığında kullanılacak ahşap parçalar için distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası:  BOPL20171127003

Çinko Alaşım Arayışı
Slovak bir şirket balans ayarlama ağırlıkları üretmektedir. Şirket ürünlerinde kullanabilecek çinko alaşımları temin edebilecek ortaklar aramaktadır. Temin edilecek alaşım basınçlı döküme uygun olmalıdır. ZnAl4Cu1 alaşımı aranmaktadır.
Referans Numarası: BRSK20171103001

Pazarlama Konusunda Danışmanlık
 İngiliz bir şirket kablosuz olarak çalışan ve kan şekeri değerini okuyup analiz eden bir ürün geliştirmiştir. Bu ürün piyasada satılan şeker ölçüm kitleri ile uyumlu çalışmaktadır. Şeker değerlerinin akıllı telefonlardan okunmasını ve bulut ortamında depolanmasını sağlayan bu ürünün pazarlanması konusunda firmaya danışmanlık verebilecek ortaklar aranmaktadır.
Referans Numarası: BRUK20170523001

Ayakkabı Üreticisi
Fransız bir firma tasarım alanında çalışmakta olup yeni bir ayakkabı tasarlamıştır. Patentli olan bu tasarım kullanıcının istekleri doğrultusunda ayakkabının görüntüsünün değişimini sağlamaktadır. Sadece beyaz renkli olarak piyasaya sunulacak bu ayakkabıyı üretebilecek ortaklar aranmaktadır.
Referans Numarası: BRFR20171118001

Sağlık ve Beslenme Alanında Ürünler
İsrail’de kurulu olan bir şirket distribütörlük hizmeti vermektedir. Şirket farmasotik farmasotik, medikal cihaz, medikal beslenme ve bebek beslenmesi alanında kendisine ürün temin edebilecek üretici veya toptancı firmalar ile çalışmak istemektedir.
Referans Numarası:    BRIL20161116001


Dirençli Katalizör Arayışı
Özel kimyasalların üretiminde dünya çapında kabul görmüş büyük bir Alman kimya şirketi, çeşitli koşullarda metanın düşük yoğunluklardaki oksitlenmesi için dirençli katalizör teknolojileri arıyor. Esas görev, ulaşılabilir en düşük derecelerde iyi dirençlerle oldukça etkin katalizörler üretebilmek. Ortak girişim, lisans veya araştırma işbirliği anlaşmaları olası anlaşma türleridir.
Referans Numarası: TRDE20170911001

Biyolojik Bozulma Hakkında Teknoloji Arayışı
İsrailli bir kimya şirketi, toprakta polimerlerin çözünürlüğü için gerçeğe yakın zemin şartlarında 2 yıllık biyolojik bozulma testinden üstün olacak etkin bir eleme/tarama yöntemi arıyor. Olası ortaklıklar araştırma, hizmet ve teknik yardım ile ticari anlaşma üzerine olabilir.
Referans Numarası: TRIL20170918001

Tarım Teknolojileri &  Gübre Arayışı
İsrailli bir kimya şirketi, ürünleri artırmak ve mahsullerin kalitesini geliştirmek için toprağa uyarıcılar ekmek ya da bununla bağlantılı teknolojiler ve inovatif gübre arıyor. Olası ortaklıklar araştırma, lisans veya ortak girişim olabilir.
Referans Numarası: TRIL20170918002

Sensör Sistemi Arayışı
Yunan bir KOBİ yatçıların bir marinayla iletişimde olmalarına yardım eden bir IT platform geliştirdi. Aynı zamanda platformda kayıtlı bulunan marina, botun limana olan mevcut uzaklığı hakkında bilgi verebiliyor. Şirket, limana olan uygun uzaklık , suyun yüksekliği ve kalitesi hakkında platformda bilgi sağlayabilecek yeni bir sensör sistemi arıyor. Teknik yardımla bir ticari anlaşma yapmak istiyor.
Referans Numarası:    TRGR20170920001

Jeolojik ve Coğrafi Araştırma Sistemi

İtalyan bir firma jeolojik ve coğrafi araştırma, analizleme ve görüntüleme alanında çalışmaktadır. Firma hem personelin bilgi birikimini hem de ellerindeki özel üretim droneları kullanarak haritalama, modelleme, görüntüleme hizmetleri vermektedir. Firma bu hususta gerekli tüm yasal izinlere sahiptir. Firma bu hizmeti İtalya dışındaki ülkelerdeki şirketlere de sağlamak istemektedir.

Referans Numarası:    BOIT20170427001


Romanyalı Firmanın Sebze Üreticisi Arayışı

Hızlı bir şekilde dondurarak taze meyve ve sebze işleme konusunda uzmanlaşmış Romanyalı bir firma, bezelye, yeşil fasulye, biber, brokoli ve karnabahar üreten firmalarla iletişime geçmek ve onlar için distribütörlük yapmak istemektedir.

Referans Numarası:    BRRO20170521001


İspanyol Pastacılık Firmasının Üretici Arayışı

Dondurulmuş pasta ve fırıncılık sektöründe 25 yıldır deneyimi olan İspanyol firma, bu konuda üretim yapan firmaların ürünlerinin distribütörlüğünü yapmak istediğini belirtmiştir. Firmanın bünyesinde 500 m2 den büyük soğuk hava deposu ve 7 adet soğuk taşımacılıkta kullanabileceği kamyon bulunmaktadır.

Referans Numarası:    BRES20170322001


Hayvan Yemi İçin Hammadde

Polonyalı bir firma balık, kuş ve çiftlik hayvanları için yem üretmektedir. Firma bu yemlerin hammaddesi olması adına yumurta tozu, süt tozu, patates kabuğu gibi ürünler aramaktadır. 2 yıllık sözleşme imzalanacak olup yıllık 1000 tonluk ürün sipariş edilecektir.

Referans Numarası:    BRPL20170518001


Yapı Malzemesi Arayışı

Litvanyalı bir firma, öncelikle Litvanya pazarı için distribütörlüğünü üstlenebileceği yapı malzemeleri üreticileri aramaktadır. Ürünler direkt distribütörlük olarak veya firma adına üretim şeklinde satın alınacaktır.

Referans Numarası:    BRLT20161005001


Ağız Sağlığına Yönelik Teknolojiler

Belçikalı bir firma, ağız sağlığı alanında yeni teknolojileri, cihazlar veya uygulamalar arayışındadır. Aranılan çözümler, hastaların ağız bakım rutinlerini, davranışlarını izleyebilmeye olanak sağlayarak bu konuda iyi sağlık uygulamaları geliştirmeyi amaçlamaktadır. Üniversiteler ve araştırma enstitülerine teknik veya lisans işbirliği önerilmektedir.

Referans Numarası:    TRBE20170608001


Tarımsal Gıda Alanında Ar-Ge İşbirliği Arayışı

Bir İtalyan firması, tarımsal ürünlerin biyoteknolojik yöntemler ile geri dönüştürülerek doğa dostu ürünler üretilmesi konusunda çalışmaktadır. Firma üretim firmaları ile üretime dönük işbirliği yapmak istemektedir. Aynı zamanda üniversitelerin biyoteknoloji ile ilgilenen bölümleri ile de işbirliği yapılması düşünülmektedir.

Referans Numarası:    TOIT20170531001


Medikal Tekstil Üzerine Araştırma İşbirliği Arayışı

Kore’de bulunan bir üniversitenin tekstil mühendisliği bölümü, medikal tekstil ürünlerinde sensör teknolojilerinden faydalanmak ile ilgili H2020 çağrısına proje önerisi verecektir. Gerek bu konuda çalışan sanayi partnerleri gerekse de üniversitelerin tekstil mühendisliği bölümlerinde bu konuda çalışan akademisyenlerin başvuruları beklenmektedir.

Referans Numarası:    TRKR20170412001


E-medikal / Klinik Moleküler Patoloji Tanı Servis Platformu

Yunanistan’da bir firma kanser tanı teknikleri ve kişiye özel ilaç tedavi teknikleri üzerinde uzmanlaşmıştır. Firma üniversiteler ile işbirliği içerisinde rutin ve moleküler patolojik tanı servis platformu geliştirmektedir. Söz konusu proje ile ilgili olarak konsorsiyum;
1.    Geliştirme potansiyelinin araştırılması,
2.    Arz / Talep algoritmasının geliştirilmesi, Konularında işbirliği aramaktadır.

Referans Numarası:    TOGR20170321001


Turizm Acentesi

Portekizli bir şirket Madeira bölgesinde turizm acenteliği hizmeti vermektedir. Şirket bu bölgeyi kendi rotalarına dahil edebilecek acenteler aramaktadır. Bu bölge turizm açısında gittikçe gelişmekte olup aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirası olarak derecelendirilen Laurissilva ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Referans Numarası:    BOPT20170206001


İç Tasarım Firması Satışı

Finlandiyada kurulu olan bir iç tasarım ve döşeme şirketi, şirketin satışı için firmalar aramaktadır. Şirket 2007’de kurulmuş olup önce Helsinki’de satışa başlamıştır. Ancak arada geçen zamanda 14 ülkeye ihracat yapar hale gelen şirketin gelirinin %90’ı ihracattan gelmektedir. Ürünler Finlandiya, Estonya ve uzak doğuda üretilmekte olup ana ihracat pazarları ABD, Japonya, İsviçre ve Almanya’dır.

Referans Numarası:    BOFI20170331001


Seramik Banyo Ürünleri

İngiliz bir şirket banyo aksesuarları ve araçları satışı yapmaktadır. Şirket ürün gamını sürekli geliştirmek olup, dökme demirden olan ürünlerine seramik ürünleri de eklemek istemektedir. Seramikten imal edilen küvet, rezervuar gibi ürünler aranmaktadır. Aranan firmanın elinde hazır ürünler olması veya seramikten bu tarz ürünleri üretebilecek olması gereklidir.

Referans Numarası:    BRUK20170427001