Erciyes Teknopark - Tekno 3 Binası 2. Kat No: 29 Melikgazi / Kayseri
(352) 224 81 12 - 13 aia@erciyesteknopark.com

Duyurular

Avrupa İşletmeler Ağı İş Birliği Bülteni
Güncellenme:  02 Ekim 2018

Dünya’ nın 67 ülkesinde yayınlanan, haftanın güncel ticari iş birliği ve teknoloji transferi duyurularından sizin için seçtiklerimiz ilerleyen sayfalardadır.
Bu veritabanı Avrupa İşletmeler Ağı tarafından sağlanmaktadır.

 

İlgilendiğiniz ilanın referans numarası ile birlikte bize hemen bir mail yazın ve biz size ayrıntılı bilgiler aktarırız.

E-mail: aia@erciyesteknopark.com

 

Paketleme veya Araç Sistemleri

Paketleme sistemlerinde tecrübeli Çek bir firma; otomotiv, elektronik ya da endüstriyel otomasyon için paketleme ya da araç sistemleri konularında aktif olan endüstriyel bir ortak arıyor. Şirket sadece satış konusunda anlaşma yapmak istemiyor, ayrıca teknik anlaşma da hedefliyor. Ticaret anlaşması yapmak isteniyor.

Referans Numarası: BRCZ20170419001

 

 
Hidrolik Pompa Üreticileri
 
Konut ve evsel açıklıklar için otomatik sistemlerin üretiminde uzmanlaşmış bir İtalyan KOBİ, güvenlik yol kapanı ve direkleri odaklı bir proje geliştirmek için hidrolik pompalar üreten bir ortak arıyor. Şirket, deneyimli hidrolik pompa üreticileriyle (özellikle de direklerle ilgili olanlar) taşeronluk veya üretim anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: BRIT20180626001
 

 Doğa Sporları İçin İnovatif Ürünler
Hollandalı bir firma açık hava sporlarını daha kolay ya da daha eğlenceli hale getiren inovatif ve kaliteli ürünler arıyor. Ürünler kayak, snowboard, doğa yürüyüşü, kamp, dağ bisikleti ya da bisiklet yarışı vs. için kullanışlı olmalı ancak kıyafet olmamalıdır. Şirket yurt dışından gelecek ürünleri, perakendeciler ve e-ticaret ile kurulu iş ağları aracılığıyla Hollanda ve Belçika pazarında tanıtmak istiyor. Şirket distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans Numarası: BRNL20180410001
 

Evde Bakım Ürünleri

Evde bakım için ürünlerin üretiminde uzmanlaşmış Alman bir KOBİ ev bakımı, hareket yardımı, rehabilitasyon, diyabet, anti-dekübitus ve diğer alakalı ürünler ile mevcut ürün portföyünü genişletmek istiyor. KOBİ, bu tarz ürünler ile ilgili bir B2C internet mağazası çalıştırıyor. Şirket distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: BRDE20180427001


Plastik Laboratuvar Malzemeleri

Sırp bir şirket, plastik laboratuvar materyalleri üreten bir tedarikçi arıyor. Şirket distribütörlük anlaşması çerçevesinde yurt dışından ortaklar arıyor.

Referans Numarası: BRRS20170504001Enerji Verimliliğinde İnovatif Ürünler
 

Barselona’dan bir endüstri mühendisi, enerji verimliliği bakımından ölçülebilir avantajlar sunan inovatif çözümler arıyor. Çözümler enerji üreticileri, enerji distribütörleri ve endüstriyel enerji tüketicileri için uygulanabilir olmalı. Enerji verimliliği ürünleri hakkında teklif sunan olası ortaklarla ticaret anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: BRES20180409001


 Bilişim Teknolojileri & Yazılım Şirketleri

Ulaşım lojistiği konusunda tecrübeli bir Alman şirket; bagaj taşıma, mal taşımacılığı ve parsiyel taşımacılık hizmetlerinde otonom sürüş için yazılım mimarilerini ortaklaşa kurmak üzere bilişim ve iletişim teknolojileri & yazılım şirketleri ile ortaklık yapmak istiyor. Araştırma ve teknik iş birliği anlaşmaları yapılmak isteniyor.

Referans Numarası: TRDE20171023002


 İnşaat Sektöründe İnovatif Ürünler

İngiltere’den yeni bir firma İngiliz pazarında satabilmek amacıyla inşaat sektörü için yerelden ve dışarıdan bitirme gereçleri, ürünleri ve hizmetlerinden inovatif ve ekolojik ürünler arıyor. Şirket, distribütörlük ya da ticaret anlaşması ile distribütör ya da ticari temsilci olarak kendi ülkesinde görev yapmak istiyor.

Referans Numarası: BRUK20180323001

 


Medikal Cihazlar

Katar tabanlı medikal cihaz ticareti yapan bir firma pediatrik, enfeksiyon kontrolü, ameliyat, doğum bilimi ve jinekoloji, anestezi, atmosfer kontrolü ve tüketimi gibi konularda çalışmaktadır. Şirket Katar’da bulunan kurulu medikal cihaz bayilik portföyünü genişletmek istiyor. Distribütörlük anlaşması yapılmak isteniyor.

Referans Numarası: BRQA20180423001


Yatak Üretimi İçin Malzeme Tedariği

Yatak üretimi, distribütörlüğü ve ticareti konularıyla uğraşan Koreli bir KOBİ; kumaş dokusu, görünüşü ve çeşitli uzunluktaki tüylü kumaşların koşullarını karşılamak üzere tasarlanabilecek yüksek hassaslıkta malzemeler geliştirecek ortaklar arıyor. Şirket ticaret anlaşması, lisans anlaşması ya da teknik iş birliği anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: TRKR20171025001

 Kimya Endüstrisinden Ortaklar

Bir Alman şirketi, farklı büyüklükteki tedarikçileri ve alıcıları, hammaddeler için tek bir platformda birleştiren bir dijital pazar kurdu. Bu platform kimyasal üreticiler ve satıcılardan tamamen bağımsız. Yeni hizmetlerin ve özelliklerin tasarlanması ve platform özelliklerinin daha da geliştirilmesi için teknik iş birliği anlaşması yapılmak isteniyor. Kimya endüstrisindeki know-how, tecrübe ve network ağına sahip ortaklar aranıyor.

Referans Numarası: TRDE20180530001

 


Soğuk Sondaj Tüpleri

İsviçre’den uluslararası bir araştırma tesisi, iç çapı 79.8 mm’den 137.2 mm’ye ve dış çapı 85mm’den 145.2 mm’ye kadar tasarlanabilen 13.5 metreye kadar soğuk sondaj tüpleri üretebilecek şirketler arıyor. Soğuk tüplerin üretimi araştırma tesisi tarafından sağlanan paslanmaz çelik parçalardan hassas işlenmiş olacak. Tesis üretim araştırması ile çalışabilecekleri ortaklar arıyor.

Referans Numarası: TRCH20180314001Taze Et Distribütörlüğü

Taze et ve işlenmiş et dağıtımıyla ilgilenen bir Katar firması, pazarın önde gelen firmalarından biri olma misyonuyla, sağlam bir marka oluşturmak amacıyla ağları ve hizmetleri ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. HoReCa kanalında ve perakende sektöründe hipermarketler, süpermarketler, havalimanı hizmetleri, havayolları, benzin istasyonları, üst sınıf restoranlar ve oteller olarak uzmanlaşmıştır. Şirket, ürün yelpazesini genişletmek için uluslararası distribütörlüğü hizmeti arıyor.

Referans Numarası: BRQA20180916001Göl Bilimi ve Deniz Biyolojisi

İsviçreli bir şirket göl bilimi ve deniz biyolojisinde çevre danışmanlık hizmeti veriyor. Şirket talepler arttığı zamanlarda kendilerine örneklerin analizi ile yardımcı olabilecek benzer şirketlerle ortaklık yapmak istiyor. Şirket taşeronluk ya da hizmet anlaşması yapmak istiyor.
 
Referans Numarası: BRSE20180320001
 

Hediyelik Eşya Üretimi

İspanyol reklam şirketi, bir turizm danışma bürosu ve hediyelik eşya dükkanlarının sorumlusudur. Şirket kendilerine seramik, pelüş, şeker ve/veya çikolata gibi maddelerden balık şeklinde ürünler sağlayabilecek Avrupalı şirketlerle ortaklık yapmak istiyor. Üretim anlaşması yapılmak isteniyor.

Referans Numarası: BRES20180108001


 Kinetik Enerji Geri Kazanım Türbini

Vakum pompaları dağıtımında aktif olan Fransız şirketi, ürün portföyünü genişletmek için çeşitli endüstriyel süreçlerde kullanılabilen yeni pompaları aramaktadır. Distribütörlük anlaşmaları için vakum pompaları, filtrasyon sistemleri, havalandırma cihazı, gıda, ambalaj ve diğer endüstrilerden ortaklar aranmaktadır.

Referans Numarası: BRFR20180919001
 


Sondaj Araçları İçin Otomatik Kontrol Sistemi

Bir Çin mühendislik makine şirketi delme çalışmaları amacıyla kullanılan sondaj araçları için otomatik kontrol sistemi arıyor. Şirket teknik ve araştırma iş birliği anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası: TRCN20180819001

 


İkinci El Cep Telefonları

ICT alanında çalışan bir İspanyol şirket, yenilemek veya geri dönüştürmek amacıyla kullanacakları ikinci el cep telefonlarını sağlayabilecek uluslararası ortaklar arıyor. İstenen tür veya ortaklık ticari şirket anlaşmasıdır.

Referans Numarası: BRES20170404001DNA Transferinde Yeni Metotlar

Belçikalı bir firma plazmid DNA’nın canlı organizmalardaki ökaryotik hücrelere viral vektör ya da aparatsız transferinde kullanılmak üzere yeni ürünler/metotlar arıyor. Metot kas hücreleri ve diğer dokularda işe yarar olmalı. Eğer geliştirme aşamaları sonlanmadıysa firma Ar&Ge çalışmaları da sağlayabilir. Teknik destekle ticaret anlaşması, lisans anlaşması ya da Ar&Ge anlaşması olası uygun anlaşma türleridir. Yapılacak anlaşma türü ürünün/metotun mevcut gelişim seviyesine göre belirlenebilir.

Referans Numarası: TRBE20170814001


  
Fonksiyonel ve Akıllı Nano Kaplama
 
Elektronik üreticileri için fonksiyonel ve akıllı nano kaplama geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürüten bir İngiliz firması lisans, finans ve teknik işbirliği anlaşmaları bünyesinde aynı konularda çalışmalar yapan firmalarla ortaklık yapmak istiyor. Firma olası ortağı ile birlikte bu konuda global boyutta yenilikler geliştirmek ve ticarileştirmek istiyor.
 
Referans Numarası: TRUK20180110001
 

Tıbbi Cihaz Geliştirme

İngiltere üniversitesi, taşınabilir bir bakım teşhis cihazı olarak gelişme potansiyeli olan yeni bir termal algılama platformu teknolojisi geliştirmiştir. Tıbbi cihaz ve teşhis alanında uzmanlık ve deneyime sahip endüstriyel ortaklar arıyorlar. Olası ortaklarından, tasarımdan prototipe kadar teknolojiyi geliştirmelerine yardımcı olmalarını bekliyorlar. Ortaklığın araştırma iş birliği anlaşmaları veya teknik iş birliği anlaşmaları şeklini alacağı öngörülmektedir.

Referans Numarası: TRUK20170731002


 Ahşap Malzemeler İçin Montaj Teknikleri
 
Havacılık alanında çalışan Fransız bir KOBİ, çevre dostu inovatif havacılık için ahşap malzemeler üzerine montaj teknikleri ve teknolojileri geliştirmek üzere ortaklar arıyor. Olası ortakların endüstriden ya da prototip üretimi için araştırma laboratuvarı veya bu imkanlarının olması bekleniyor.
 
Referans Numarası: TRFR20171214001
 


Yüzey Kaplama Çözümleri
 
İngiltere’den sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi olan bir firma müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı farklı yüzey kaplama çözümleri geliştiriyor. Firma olası ortaklarla teknik işbirliği anlaşması ya da yeni çözümler geliştirmek üzere ortak girişim anlaşmaları yapmak istiyor.
 
Referans Numarası: TRUK20171214001
 

 
 Rüzgar Türbini
 
Alman rüzgar türbini üreticisi dünya çapından ortaklarını arıyor ve yeni marketlere girmek istiyor. Şirket özellikle lisans anlaşması, distribütörlük ve ortak girişim arıyor. Piyasadaki rakiplerinin aksine şirket, küçük boyutlu türbinlerin 225’ten 600 kW’a kadar üretimini yapabiliyor. Bu türbinler rüzgar santralleri, endüstri, çiftlikler ve altyapıları yetersiz olan gelişen ülkeler, adalarda vb. kullanılabiliyor.
 
Referans Numarası: BODE20171218002
 

El Sanatları İçin Ham Madde
 
Şirketin kendi özel tasarımları olan çeşitli el sanatları ürünleri ve dekoratif seramiklerin üretiminde yer edinmiş Romanyalı bir şirket, üretim işlemleri için yurtdışından gerekli olan çeşitli ham maddeleri sağlayabilecek iş ortakları arıyor. Ortaklık üretim anlaşması ile olacak.
 
Referans Numarası: BRRO20171215001
 

Enerji Veri Yönetim Sistemi
 
İtalyan danışmanlık şirketi farklı yapı ve bölgelerdeki enerji kullanımını izlemek, kontrol etmek ve değerlendirmek için web tabanlı enerji veri yönetim sistemine bağlı ICT çözümü geliştirmiştir. Çözüm şu an mevcut enerji veri yönetim sistemlerinde uygulanabilir ve yerelden bölgesele tüm seviyelerde yapılan değerlendirmeleri bünyesinde bulundurabilir. Şirket enerji sektöründe aktif bir firma ile distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
 
Referans Numarası: BOIT20171207001
 

Bahçe Mimarisi İçin Ahşap Parçalar
 
Ahşap yapıların tasarımı ve inşası konusunda uzmanlaşmış Polonyalı bir şirket yurt dışındaki olası ortaklarıyla üretim ve taşeronluk hizmeti anlaşması sunuyor. Şirket ayrıca bahçe mimarlığında kullanılacak ahşap parçalar için distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
 
Referans Numarası:  BOPL20171127003
 

 
Çinko Alaşım Arayışı
 
Slovak bir şirket balans ayarlama ağırlıkları üretmektedir. Şirket ürünlerinde kullanabilecek çinko alaşımları temin edebilecek ortaklar aramaktadır. Temin edilecek alaşım basınçlı döküme uygun olmalıdır. ZnAl4Cu1 alaşımı aranmaktadır.
 
Referans Numarası: BRSK20171103001
 

Web Tasarım Şirketi
 
Rusya’dan bir firma balık üretiminde ve işlenmesinde uzmanlaşmıştır. Şirket, hizmet anlaşması kapsamında web siteleri geliştirmek için bir ortak bulmakla ilgileniyor. Web sitelerini geliştirmek istedikleri olası ortakları ile hizmet anlaşması yapmak istiyor.
 
Referans Numarası: BRRU20171221028
 

Ayakkabı Üreticisi
 
Fransız bir firma tasarım alanında çalışmakta olup yeni bir ayakkabı tasarlamıştır. Patentli olan bu tasarım kullanıcının istekleri doğrultusunda ayakkabının görüntüsünün değişimini sağlamaktadır. Sadece beyaz renkli olarak piyasaya sunulacak bu ayakkabıyı üretebilecek ortaklar aranmaktadır.
 
Referans Numarası: BRFR20171118001
 

Sağlık ve Beslenme Alanında Ürünler
 
İsrail’de kurulu olan bir şirket distribütörlük hizmeti vermektedir. Şirket farmasotik farmasotik, medikal cihaz, medikal beslenme ve bebek beslenmesi alanında kendisine ürün temin edebilecek üretici veya toptancı firmalar ile çalışmak istemektedir.
 
Referans Numarası:    BRIL20161116001

 
Dirençli Katalizör Arayışı
 
Özel kimyasalların üretiminde dünya çapında kabul görmüş büyük bir Alman kimya şirketi, çeşitli koşullarda metanın düşük yoğunluklardaki oksitlenmesi için dirençli katalizör teknolojileri arıyor. Esas görev, ulaşılabilir en düşük derecelerde iyi dirençlerle oldukça etkin katalizörler üretebilmek. Ortak girişim, lisans veya araştırma işbirliği anlaşmaları olası anlaşma türleridir.
 
Referans Numarası: TRDE20170911001
 

Ambalaj Ürünleri Üreticisi
 
Ambalaj ürünlerinin satışında uzmanlaşmış bir Alman şirketi; Almanya, Avusturya ve Benelüks pazarları hakkında derin bilgiye sahipler ve birçok sektörde yer almaktadırlar. Şirket, ticari şirket anlaşmalarıyla ilgilenen Avrupalı ortakları arıyor. Potansiyel ortaklar ambalaj ürünleri üreticisi olması bekleniyor. Satış promosyonu ek olarak firma pazarlama faaliyetleri sağlayabilir.
 
Referans Numarası: BRDE20180301001
 

Dış Kaynak Kullanımı
 
Mobil endüstriyel yazılım uygulamalarını geliştirmede, dijitalleştirme çözümlerinde ve iş akışlarını optimize etmede aktif olan bir Alman KOBİ, dış kaynak kullanımı veya hizmet anlaşması temelinde iş birliği yapacakları ortaklar aramaktadır. Şirket ağırlıklı olarak Alman ve Avrupa pazarında hareket etmektedir, potansiyel ortaklar ile pazarlarını genişletmeyi amaçlamaktadırlar.
 
Referans Numarası: BRDE20180823001
 

Tıbbi Ürün Toptancısı
 
Tıbbi ekipman ve cihazların yanı sıra sağlıkla ilgili ürünlerin temsili konusunda da uzmanlaşmış Tayvanlı medikal ürün toptancısı, Avrupalı tedarikçilerini veya aşağıdaki beş ürün kategorisindeki üreticilerini aramaktadır: Oksijen konsantratörler, tükürük aspiratörler, nebülizatörler, ameliyat sonrası maddeler ve koruyucu giysiler. Şirket, ürün yelpazesini genişletmeyi hedefliyor ve sağlam temelli ortaklarla ticaret anlaşması yapmak istiyor.
 
Referans Numarası:    BRTW20170822001
 

 

Jeolojik ve Coğrafi Araştırma Sistemi

İtalyan bir firma jeolojik ve coğrafi araştırma, analizleme ve görüntüleme alanında çalışmaktadır. Firma hem personelin bilgi birikimini hem de ellerindeki özel üretim droneları kullanarak haritalama, modelleme, görüntüleme hizmetleri vermektedir. Firma bu hususta gerekli tüm yasal izinlere sahiptir. Firma bu hizmeti İtalya dışındaki ülkelerdeki şirketlere de sağlamak istemektedir.

Referans Numarası:    BOIT20170427001


Romanyalı Firmanın Sebze Üreticisi Arayışı

Hızlı bir şekilde dondurarak taze meyve ve sebze işleme konusunda uzmanlaşmış Romanyalı bir firma, bezelye, yeşil fasulye, biber, brokoli ve karnabahar üreten firmalarla iletişime geçmek ve onlar için distribütörlük yapmak istemektedir.

Referans Numarası:    BRRO20170521001


İspanyol Pastacılık Firmasının Üretici Arayışı

Dondurulmuş pasta ve fırıncılık sektöründe 25 yıldır deneyimi olan İspanyol firma, bu konuda üretim yapan firmaların ürünlerinin distribütörlüğünü yapmak istediğini belirtmiştir. Firmanın bünyesinde 500 m2 den büyük soğuk hava deposu ve 7 adet soğuk taşımacılıkta kullanabileceği kamyon bulunmaktadır.

Referans Numarası:    BRES20170322001


Hayvan Yemi İçin Hammadde

Polonyalı bir firma balık, kuş ve çiftlik hayvanları için yem üretmektedir. Firma bu yemlerin hammaddesi olması adına yumurta tozu, süt tozu, patates kabuğu gibi ürünler aramaktadır. 2 yıllık sözleşme imzalanacak olup yıllık 1000 tonluk ürün sipariş edilecektir.

Referans Numarası:    BRPL20170518001


Gıda Takviyesi İsteği

2010 yılında kurulmuş gıda sektöründen Çinli bir şirket, Avrupa’dan aldığı yüksek kaliteli ürünleri kendi ülke pazarında satmayı istiyor. Çin’de Avrupa ürünleri çok tercih edildiği için şirket, AB’den daha fazla gıda ve tüketim malları (meyve suyu, ayçiçek yağı, süt, ekmek) ithal etmeyi hedefliyor. Potansiyel ortaklar nitelikli olmalıdır. Ürünleri AB ve Çin’in gereksinimlerini karşılamalıdır. Şirket ticaret anlaşması yapmak istiyor.

Referans Numarası:    BRCN20180803003


Kimyasal Ürün Distribütörlüğü

İskandinavya sanayi pazarında taşeron üretim, özel kimyasalların harmanlanması, kendi temizleyici ve yağ çözücülerinin karıştırılması alanlarında 40 yılı aşkın tecrübesi olan bir İsveçli şirket, distribütörlüğünü yapacakları yeni ürünler arıyor. Şirket, Kimyasal distribütörler, Kimyasal ajanslar, Kimyasal yönetim arayan şirketler ile ortaklık kurmak istemektedir.

Referans Numarası:    BRSE20170823001


Otonom Sürüş İçin Yazılımlar

Nakliye lojistiğinde deneyimli bir Alman firması; bagaj taşımacılığı, mal taşımacılığı ve parsiyel taşımacılık hizmetlerinde otonom sürüş için ortaklaşa yazılım mimarileri oluşturmak üzere ICT & yazılım şirketlerini arıyor. Araştırma ve teknik iş birliği anlaşmaları aramaktalar.

Referans Numarası:    TRDE20171023002

 

Medikal Tekstil Üzerine Araştırma İş Birliği Arayışı

Kore’de bulunan bir üniversitenin tekstil mühendisliği bölümü, medikal tekstil ürünlerinde sensör teknolojilerinden faydalanmak ile ilgili H2020 çağrısına proje önerisi verecektir. Gerek bu konuda çalışan sanayi partnerleri gerekse de üniversitelerin tekstil mühendisliği bölümlerinde bu konuda çalışan akademisyenlerin başvuruları beklenmektedir.

Referans Numarası:    TRKR20170412001


E-medikal / Klinik Moleküler Patoloji Tanı Servis Platformu

Yunanistan’da bir firma kanser tanı teknikleri ve kişiye özel ilaç tedavi teknikleri üzerinde uzmanlaşmıştır. Firma üniversiteler ile işbirliği içerisinde rutin ve moleküler patolojik tanı servis platformu geliştirmektedir. Söz konusu proje ile ilgili olarak konsorsiyum;
1.    Geliştirme potansiyelinin araştırılması,
2.    Arz / Talep algoritmasının geliştirilmesi, Konularında işbirliği aramaktadır.

Referans Numarası:    TOGR20170321001


Turizm Acentesi

Portekizli bir şirket Madeira bölgesinde turizm acenteliği hizmeti vermektedir. Şirket bu bölgeyi kendi rotalarına dahil edebilecek acenteler aramaktadır. Bu bölge turizm açısında gittikçe gelişmekte olup aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirası olarak derecelendirilen Laurissilva ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Referans Numarası:    BOPT20170206001


İç Tasarım Firması Satışı

Finlandiyada kurulu olan bir iç tasarım ve döşeme şirketi, şirketin satışı için firmalar aramaktadır. Şirket 2007’de kurulmuş olup önce Helsinki’de satışa başlamıştır. Ancak arada geçen zamanda 14 ülkeye ihracat yapar hale gelen şirketin gelirinin %90’ı ihracattan gelmektedir. Ürünler Finlandiya, Estonya ve uzak doğuda üretilmekte olup ana ihracat pazarları ABD, Japonya, İsviçre ve Almanya’dır.

Referans Numarası:    BOFI20170331001


Seramik Banyo Ürünleri

İngiliz bir şirket banyo aksesuarları ve araçları satışı yapmaktadır. Şirket ürün gamını sürekli geliştirmek olup, dökme demirden olan ürünlerine seramik ürünleri de eklemek istemektedir. Seramikten imal edilen küvet, rezervuar gibi ürünler aranmaktadır. Aranan firmanın elinde hazır ürünler olması veya seramikten bu tarz ürünleri üretebilecek olması gereklidir.

Referans Numarası:    BRUK20170427001